Napriek príchodu Windows 10 mnoho používateľov a to najmä v podnikovom sektore používa Windows 7. Tento čas sa pomaly kráti.

Microsoft vydal pred niekoľkými dňami tlačovú správu v ktorej poukázal na to, že životný cyklus Windows 7 sa konči o tri roky. To znamená, že všetci používatelia počítačov a notebookov s operačným systémom Windows 7 nebudú mať po 14. januári 2020 možnosť stiahnuť najnovšie aktualizácie a taktiež nebude už poskytovaná technická podpora od spoločnosti Microsoft.

Základná podpora už skončila

Operačný systém Windows 7 Microsoft uviedol do prevádzky v roku 2009. Už v roku 2015 skončila základná podpora Windows 7 ktorá trvá zvyčajne päť rokov. Od tej doby dostávajú používatelia všetky dôležité aktualizácie zabezpečenia ale nevyvíjajú sa už žiadne nové funkcie. V prípade žiadosti o podporu je tu pre zákazníkov on-line podpora http://www.support.microsoft.com.

Microsoft tvrdí, že „Windows 7 už nedokáže držať krok so zvýšenými bezpečnostnými požiadavkami“. Okrem toho „vyššie prevádzkové náklady pri údržbe, vzhľadom na zvýšené útoky malwaru a zvýšene žiadosti o podporu“ sa stali nerentabilné. Mnoho výrobcov hardvéru už nebude vyrábať ovládače pre Windows 7. To tvrdí hlavne Microsoft.

Trhový podiel systému Windows 10 je pomaly rastúci.

S veľkou pravdepodobnosťou pravda bude v tom, že Microsoft chce podporiť rozšírenie a predaj  Windows 10. Hodnotenia ukazujú, že Windows 10 len veľmi pomaly získava podiel na trhu. Windows 7 je stále populárny a k počudovaniu ešte stále aj Windows XP. V decembri 2016 mal Windows 10 v stolových počítačoch a notebookoch 24,36 percentný podiel na trhu Windows 7  48,34 percenta. Windows XP je stále na 3 mieste s 9,07 percentami. To Microsoft pravdepodobne neteší.

http://netmarketshare.com/

podiel na trhu operačných systémov na osobných počítačoch a notebookoch zdroj: http://netmarketshare.com/

 

 

https://blogs.technet.microsoft.com/windowsfurunternehmen/2017/01/16/windows-7-support-endet-in-drei-jahren/

Komentáre
Ak sa vám páči zdieľajte: